Unit Conditions
| Battery Health | 82% |
| used Duration | N/A |
| Scratches | No Scratches |
| Box | Without Box |
| dents | No Dents |
| sim Variant | Dual SIM |
| Accessories With Device | N/A |
iPhone 11 Pro 256GBPre-owned
Black| USA| 256GB
৳44999 Tk
The iPhone 11 Pro 256GB offers powerful performance with its A13 Bionic chip, a stunning 5.8-inch OLED display, and a triple-camera system. It’s designed for users seeking top-tier performance, high-quality photos, and a premium design in a compact size.
Status :
Stock Available
Warranty :
7 Days Replacement Guaranty, 6 Months Services Warranty
256GB
N/A
Region:USA
specifications
| Display Size | 5.8 inches |
| Display Type | Super Retina XDR OLED |
| Display Resolution | 2436 x 1125 pixels, 458 PPI |
| Dimensions | 144 x 71.4 x 8.1 mm |
| Weight | 188 grams |
| SIM | Nano SIM + eSIM |
| OS | iOS 13, upgradable to the latest iOS version |
| Chipset | Apple A13 Bionic |
| Network | 4G LTE, VoLTE, Wi-Fi 6, Bluetooth 5.0 |
| Memory | 256GB internal storage (non-expandable), 4GB RAM |
| Main Camera | Triple: 12 MP (Wide, f/1.8), 12 MP (Ultra-wide, f/2.4), 12 MP (Telephoto, f/2.0) |
| Selfie Camera | 12 MP (f/2.2) |
| Sensors | Face ID, Accelerometer, Gyroscope, Barometer, Proximity sensor |
| Battery Info | 3046 mAh, up to 18W fast charging, 20W wireless charging |
| Other Features / Info | IP68 water resistance, Night mode, Deep Fusion, Dolby Vision HDR, Wireless charging support |



